Türkiye'nin en iyi Emlak Blogu!

KONUT KREDİSİ İLE EV NASIL ALINIR?

KONUT KREDİSİ İLE EV NASIL ALINIR?

0 16

KONUT KREDİSİ İLE EV NASIL ALINIR?

Ev sahibi olmak pek çok kişinin hayalidir. Bu hayale sahipseniz ancak yeterli birikiminiz yoksa banka kredisi alarak bu hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bankalar genellikle internet üzerinden yapılan tüm başvurulara ihtiyaç kredisi ile yanıt verirken, daha önce yürürlükte olan konut kredisi sistemi ile ev alacakların kredi alması çok daha kolay hale geldi. Hangi kredi düzenlemelerinin size uygun olduğunu araştırarak size uygun olan Krediyi bulabilirsiniz.

Konut Kredisi Kullanmadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Günümüzde ev almak isteyenler ev kredisi alarak kira ödedikleri gibi mülk sahibi olabiliyorlar. Bunun için bankaların belirli şartları vardır ve bu şartlar bankadan bankaya değişiklik gösterebilir. Kredi başvurunuzun onaylanma şansını artırmak istiyorsanız aşağıdakilerden faydalanabilirsiniz.

 

Kredi puanınızı öğrenin, bankalar için en önemli detay budur. Kredi notunuz yeterince iyi değilse bankadan ev kredisi alamazsınız. Konut kredisinin faiz oranlarını ve maliyetlerini karşılaştırın. Bankadan bankaya değişir. Faiz oranlarını karşılaştırmak için kullanabileceğiniz birçok uygulama var.

Ev için kredi çekecekseniz bilmelisiniz ki kredi tutarı ev fiyatının en fazla %80 kadar olacaktır.

 

Yani 100.000 TL değerindeki bir ev için 80.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Bazı bankalar kredinin geri kalanını genel amaca tahsis ederek size bir teklif verebilir. Ev almayı düşündüğünüz projenin eksik kalan kısmını tamamlamak için bir kredi kampanyası olabilir.

 

Banka tarafından ipoteğe uygun görülebilmesi için almayı düşündüğünüz konutun müşterek tapu veya rehin senedine sahip olmaması gerekir. Kredi tutarınız, gelir düzeyiniz ve uzman incelemesi raporuna göre belirlenir. Yani evin değeri yüksekse yeterli kredi bulunmayabilir.

Konut finansman paketi ile ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

KONUT KREDİSİ

Konut Kredisi İşlemi Nedir?

Mortgage işlemleri basittir. İlk olarak, kredi uygunluğunu kontrol etmek için çevrimiçi bir başvuru yapılabilir. Bankalar online başvuruları hızla değerlendiriyor. Online başvuru onaylandıktan sonra talep edilen kredinin türüne göre para anında hesaba aktarılabilir ve bankalar ilgili kişileri şubelerine davet edebilir.

 

  • Nüfus cüzdanı

 

  • Konut

 

  • Gelir belgesi

 

Ancak bazı bankalar sizden ek belgeler talep edebilir. Bu belgelerle ilgili doğru bilgileri almak için şubeye gitmeden önce bankanızla görüşebilirsiniz. Bu bilgiler bankadan bankaya değişiklik gösterebilir.

Emlak vergisi nedir nasıl ödenir yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

KONUT KREDİSİ

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.