Türkiye'nin en iyi Emlak Blogu!

FAİZSİZ EV NASIL ALINIR?

FAİZSİZ EV NASIL ALINIR?

0 12

İÇİNDEKİLER TABLOSU

FAİZSİZ EV NASIL ALINIR?

Ev almak isteyip yüksek faiz oranı engeline takılan birçok kişi faizsiz nasıl ev alınır yöntemlerini araştırıyor. Birikimlerini konut sahibi olarak değerlendirmek isterken ev değeri kadar da faiz ödemek istemeyenler için faiz kavramının olmadığı ev sahibi olma yöntemleri bulunuyor.

Faiz ödemeye gerek kalmadan aynı amaç için bir araya gelmiş insanları tek bir çatı altında toplayan kuruluşlar, çekiliş sistemiyle faiz ödemeden ev sahibi olmayı sağlıyor. Herkesin kendi bütçesine göre aylık ödeyeceği taksit tutarını belirlediği sistemlerde, sırası gelen kişiler istedikleri evi seçerek birçok ödeme kolaylığı ile satın alabiliyor.

Faizsiz Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Kredi ile ev satın alırken faiz miktarını düşürmek adına pek çok kişi birikimlerini peşinat sayarak daha az miktarda kredi kullanmayı tercih ediyor. Faizsiz ev almak isteyenlere sağlanan avantajlar arasında ise herhangi bir peşinat ödeme yükümlülüğü bulunmuyor. Ev alma hayali ile direkt olarak sisteme dahil olmak ve aylık ödemelere başlayarak alacağı eve bir adım daha yaklaşmak mümkündür. Kredi faiz oranı ve müşteri notu gibi kriter engeline takılmadan faizsiz ev alınabilir. Bu şekilde ev sahibi olmak isteyenler aylık ödeyeceği miktarı kendi belirleme hakkına sahip olurken, alacağı evin konumunu da yine kendileri belirliyor.

Faizsiz Ev Almak Güvenilir Mi?

Ev sahibi olmak isteyenleri faiz külfetinden kurtaran birçok bilindik ve güvenilir firma bulunuyor. Bu firmalara dair zaman zaman güven sarsıcı haberler çıksa da, aracı kurum niteliğinde seçilen bu firmaların güvenilir olup olmadığına dikkat edilmeli ve çok araştırılmalıdır. Faiz siz ev almak için bu sistemleri tercih ederken kuranın son sıralarda çıkma ihtimali ve buna bağlı olarak da alınacak konutun değerinin de yükselmesi dezavantajı göz önünde bulundurulmalıdır. Bazı şirketler gelir düzeyi düşük olan katılımcılardan kefil gibi teminat istemektedir.

Ayrıca hak sahiplerine ödenmesi gereken ev bedelinin zamanında ödenmemesi gibi aksaklıklarda faizsiz ev satın alma imkânı sunan firmalara karşı mesafeli yaklaşmak için geçerli sebepler arasında yer alıyor. Konut sahibi olmak için seçilecek ödeme yöntemi ne olursa olsun çok araştırılmalı ve güvenceye dayalı yatırımlar yapılmalıdır.

 

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.