Türkiye'nin en iyi Emlak Blogu!

EV SAHİBİ OLMAK İÇİN BİRİKİM YAPMA YOLLARI

0 21

Ev Sahibi Olmak İçin Birikim Yapma Yolları? 

Ev sahibi olmak günümüzde en önemli durumlardan biri haline geldi. Pek çok kişi güzel bir eve sahip olmak için birikim yapma gereksinimi duyuyor. Böyle durumlarda ise birikim yapma gereksinimi, kaçınılmaz oluyor. Fakat günümüzde birikim yaparken de pek çok kişi zorluk yaşıyor. Böyle durumlar için belirli yöntemler izleyerek, Birikim yapmak mümkündür.

Gereksiz Harcamalar Yapılmamalı?

Günümüzde farkında olmadan pek çok fuzuli harcama yapılıyor. Bu giyim, aksesuar, eşya vs. her ürün olabilir. Alışveriş esnasında sadece ihtiyaç duyulan temel ürünleri almak doğru olur. Ayrıca ürün alımı yaparken, indirimleri sık sık takip ederek, indirim zamanlarına takip etmek gerekir. Böylelikle normalde daha pahalı olan bir ürün, çok daha ekonomik bir fiyata alınır. Ayrıca marketlere sık sık gelen aktüel ürünleri de takip ederek, bu indirimlerden faydalanmak mümkündür.

Şahsi Bir Kumbara Kullanımı

Şimdilerde Trend olan elektronik kumbaralar, oldukça işlevlidir. Bu kumbaralarla, hem zevkli hem de güzel bir birikim yapmak mümkündür. Gün içinde belirli bir miktar parayı ayırarak, her gün bu para kumbaraya atılabilir. Gerek duyulmadığı sürece buradan para almamak gerekir. Bir süre sonra hiç beklenmedik şekilde bir birikim yapılmış olunur.

 

Şahsi Hesap Açarak Birikim Yapmak

Şahsi bir hesap açarak, her ay alınan maaşı buraya yatırmak gerekir. Gereksiz masraflardan kaçınarak, ayrılan paralarda bu hesaba yatırılabilir. Bu şekilde sıklıkla elde fazla kalan paranın tamamı, hesapta biriktirilir. Böylece en azından bir yıl gibi bir sürede ciddi bir birikime ulaşmak mümkündür. Ayrıca fuzuli masraftan kaçınılan tüm paraları hesaba yatırmak oldukça mantıklı olur.

 

Ek İş Bularak Daha Fazla Birikim Yapmak Mümkündür

Günlük çalışılan işin haricinde, evden home Office tarzında, güzel bir ek iş bulmak mümkündür. Buradan kazanılan tüm parayı da Birikim yaparak, köşeye ayırmak gerekir. Böylelikle birikim miktarı, her geçen gün daha da artar.

Kişinin hem temel kazancı hem de ek iş kazancı ile tasarruf yapması, kısa süre içinde istediği şekilde ev alma imkânı doğurur. Temel ihtiyaçların dışına çıkmadan, doğru yapılan harcamalarla kısa sürede ev birikimi yapmak mümkündür.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.