Türkiye'nin en iyi Emlak Blogu!

EV ALANA OTURMA İZNİ VEREN 12 ÜLKE!

EV ALANA OTURMA İZNİ VEREN 12 ÜLKE!

0 13

EV ALANA OTURMA İZNİ VEREN 12 ÜLKE!

Oturma izni nedir diye merak ediyorsanız herhangi bir ülkede kalacak yabancıların sahip olması gereken bir izin sistemidir. İkamet izni başvurusu yapacak ülkelerin şartlarını yerine getirmek gerekiyor.

 

Oturma İzni Alabileceğiniz Bazı Ülkeler

 

Oturma izni veren ülkeleri içeri ile öğrenmemiz için bilmeniz gerekenler kısaca;

 

Almanya;

 

Almanya’da oturma izni ve vatandaşlık almak için belirli miktar da Euro ile yatırımla bir iş kurun ve Alman vatandaşları için iş fırsatları yaratın.

 

Birleşik Krallık;

 

Birleşik Krallık, Ankara Anlaşması kapsamında Türk vatandaşlarına ticari vize vermektedir. Böylece İngiltere, Türk vatandaşlarına bir yıllık vize veren ilk ülke oldu. Bu yılın sonunda, Birleşik Krallık hükümeti iş vizesi olan bir Türk vatandaşının yaptığı işi onaylarsa, vize  üç yıl daha geçerli olacak. Bu koşullarla İngiltere’de dört yıl ikamet eden kişiler ikamet etme hakkına sahiptir. Beş yıl sonra vatandaşlık için de başvurabilirler.

 

Amerika Birleşik Devletleri;

 

Amerika Birleşik Devletleri tarafından tanımlanan yerlerde kalıcı oturma izni alabilmek için belirlenen yatırım gerekli olup, 1 milyon$’lık sermaye yatırımı ile iş kurmak için en az on kişiye istihdam olanağı sağlanır, Bu, işsizliğin düşük olduğu yerlerde 1 milyon dolara kadar çıkıyor. Bu yatırımlardan herhangi birini sunanlar, beşinci yıllarında ABD vatandaşlığına hak kazanabilirler.

 

 

İspanya;

 

İspanya ev alarak uzun dönem oturma izni veren ülkelerden biridir. İlk kez bir yıllık geçici oturma izni ve yerli ev alıcılarına belirlenen miktar da € karşılığında iki yıllık yenileme başvuruları sunuyor. 5 yıllık geçici kalış süresinin sonunda yatırımcıya, eşine ve 18 yaşından küçük çocuklarına, satın aldığı evi elinde bulundurmak şartıyla daimi ikamet izni verilir. Daimi oturma izni sahiplerinin İspanya’da ikamet etmeleri gerekli değildir. Yılda bir kez girmeniz yeterlidir. Bu yatırımcıların çalışma hakları yok ama ülkenin sağlık sisteminden faydalanabiliyor ve devlet okullarından faydalanabiliyorlar.

 

Oturma İzni Veren Diğer Ülkeler

 

Her ülke oturma izni vermiyor. Fakat veren ülkelerde vardır. Bunlar;

 

  • Kanada

 

  • Makedonya

 

  • Malta; Malta vatandaşları için AB üye ülkeleri ve İsviçre’de yaşama ve okuma gibi fırsatlar sunar. Ülkede vatandaşlık başvurusunda bulunmak için gereken yatırım gerekmektedir.

 

  • Portekiz; Kalıcı oturma izni alabilmek için ülkede 5 yıl yaşamanız gerekir

 

  • Yunanistan

 

  • İrlanda

 

  • Letonya

 

  • Dominik cumhuriyeti

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.