Türkiye'nin en iyi Emlak Blogu!

EMLAK ZENGİNİ OLAN KADINLAR BU İL DE DİKKAT ÇEKİYOR! 2022

EMLAK ZENGİNİ OLAN KADINLAR BU İL DE DİKKAT ÇEKİYOR!

0 13

EMLAK ZENGİNİ OLAN KADINLAR BU İL DE DİKKAT ÇEKİYOR!

Emekçi olan tüm kadınlar birikimlerini konutlara yatırarak kendilerini garanti altına alıyor. Ülke genelinde yapılan yeni bir araştırmada ise konut sahibi olan kadınlar ile ilgili bir bilgi ortaya çıktı. Kadınların en çok konut sahibi oldukları şehirler ise belirlendi. Kadınlar en çok bu ilde konut sahibi manşetli haber gündemde ki yerini almayı başardı.

Yapılan analizlerde kadınların en çok konut sahibi oldukları il de açıklanmış oldu. Tüik kurumu tarafından elde edilen istatistikler kapsamında kadınların erkeklere oranla daha yüksek seviyede konut sahibi oldukları ortaya çıktı. Yüzdelik dilimlerde kadınlar erkeklere konut sahibi konusunda açık ara fark atmış oldular.

Kadınlar Zirvedeki Yerini Koruyor

Hayatlarının neredeyse tamamını çalışarak geçiren kadınlar konut sahibi olma konusunda zirvede ki yerini koruyor. Tüik tarafından yapılan yatırımlarda kadınların konut sahibi olma konusunda erkeklere nazaran büyük bir sayıya sahip oldukları açıklandı. 2021 yılı içerisinde toplamda 550 bin adet tapu kadınların adına düzenlendi.

Türkiye genelinde yapılan  bu araştırmada ise şampiyon il Çanakkale oldu. Çanakkale de yaşayan kadınlar konut edinme konusunda bir ilke imza atmayı  başardı.  Çanakkale ilinde yüzde 45 oran alan kadınlar konut sahibi olmayı da başardı. İkinci sırada ise yüzde 40 oran alan Edirne ili yer alıyor. Bu detay ise kadınların başarısını da gözler önüne sermiş oldu.

Kadınlar Başarısını Göstermeye Devam Ediyor

Kadınlar her alanda ve konuda başarılarını göstermeye devam ediyor. Emlak ve konut sahibi olma konusunda da başarısını gösteren kadınlar en çok konut sahibi olma kategorisine de ulaştılar. Türkiye’ nin başkenti olan Ankara’da ise oran yüzde 20 seviyelerinde kaldı. Metropol kentler arasında yer alan İzmir ve İstanbul da ise oranların minimum seviyelerde olduğu gözlemlendi.

Türkiye genelinde yapılan bu araştırmalar ise Tüik verileri kapsamında açıklandı. Konut sahibi en çok kadınlar genelinde ve Çanakkale ilinde şampiyonluk yarattı. Çalışan bütün kadınlar konut sahibi olma konusunda bir ilke imza atarak dikkat çekmeyi de başarmış oldular.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.